Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom.

Browar Zwierzyniec już niedługo będzie ponownie wytwarzał piwo.

Browar Zwierzyniec już niedługo będzie znowu produkował piwo. Specjalne umowy w tej sprawie zostały podpisane przez Perłę Browary Lubelskie oraz Starostwo Powiatowe w Zamościu. Na mocy tego porozumienia piwo ma być produkowane przez okres przynajmniej piętnastu lat. Perła zamierza przez taki czas dzierżawić zakłady w Zwierzyńcu. Wedle zapisów w umowie Perła ma rok na rozpoczęcie produkcji. Władze koncernu zapowiadają jednak, że do wszczęcia produkcji dojdzie znacznie wcześniej. Według zapisów w ciągu dwunastu miesięcy warunkiem koniecznym jest wyprodukowanie dziesięciu tysięcy hektolitrów piwa. To nie pierwsza przygoda Perły z zakładami znajdującymi się w Zwierzyńcu. Poprzednia współpraca nie jest zbyt dobrze pamiętana ponieważ zakończyła się ona niepowodzeniem. Zakłady w Zwierzyńcu nie mogły się potem długo z tego otrząsnąć.

Przez ostatnie półtora roku znajdowało się ono w rękach firmy Euro-Projekt z Lublina, która jednak nigdy nie zdecydowała się na wznowienie produkcji. To skłoniło starostę Zamojskiego do rozwiązania umowy z powodu nie wywiązywania się z warunków zamieszczonych w umowie. Doszło do ogłoszenia nowego przetargu, w którym udział wzięli dwaj poważni konkurencji: wspominana wcześniej Perła oraz Ciechan. Wygrała Perła, a protest zgłoszony przez pokonanego został odrzucony przez Urząd Wojewódzki w Lublinie. Browar w Zwierzyńcu są jednym z najstarszych w naszym kraju. Został założony w XIX wieku. Od roku 1944 stał się własnością skarbu państwa. W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej browar był sukcesywnie rozbudowywany. Dopiero w czasach transformacji popadł w poważne problemy finansowe, które skutecznie storpedowały jego rozwój na długie lata. Od kilkunastu lat browar jest obiektem zainteresowania rodziny Zamoyskich, która czyni wszelkiego rodzaju zabiegi by browar wrócił w ich ręce. Sprawa od w dalszym ciągu jest w toku i nic nie zapowiada by została rozwiązana w najbliższych miesiącach przez sąd. Browar Perła może więc spokojnie rozwijać swoją działalność na jej terenie.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Nasza praca przez całe życie nie idzie na marne, po wykonaniu wszystkich należących do nas obowiązków przychodzi czas na przejście na emeryturę i rentę, warto jest więc już od początku swojego okresu pracy myśleć o tym co będzie potem, o swoich finansach na starość. Już z założenia wiadomo, że emerytury są wyższe od rent z […]

Kredyt na zakup lub też budowę domu jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Wiele osób chcąc wejść w posiadanie własnego domu czy też mieszkania zdaje sobie sprawę z tego, iż nie stać ich na to by sfinansować takową budowę czy też takowy zakup z własnej kieszeni. Na szczęście zawsze można skorzystać z pomocy banków. Jednak, aby otrzymać […]