Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom.

Dobre kredyty i pożyczki gotówkowe

Zastanawiając się nad wyborem kredytu gotówkowego, warto najpierw sprawdzić oferty banków. W tym celu, nie ma potrzeby udawać się bezpośrednio do banków i na dodatek stać tam w kolejce tylko po to, by uzyskać informację na temat danej pożyczki. Większość informacji znaleźć można w Internecie. Co więcej, można nawet obejrzeć rankingi i porównania pożyczek i kredytów oferowanych przez poszczególne banki.

Przykładowo, można wskazać na Alior Bank. Jego oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna. Oferta banku mówi o najniższej racie na rynku, co od razu może wydawać się klientowi atrakcyjne. Co więcej, środki zostają wypłacone w przeciągu jednego dnia. Pożyczkę o wysokości nawet do stu pięćdziesięciu tysięcy złotych uzyskać można bez żadnych poręczycieli, czy zabezpieczeń. Jeśli chodzi zaś o spłatę rat, w przypadku braku środków finansowych, można ją zawiesić nawet na kolejne trzy miesiące. Na koniec warto dodać, że prowizja wynosi zero procent.

Uwagę przyciąga również tak zwana max pożyczka w PKO Bank Polski. Oferuje on przede wszystkim niższą prowizję dla klientów, którzy już korzystają z usług tego banku. Pożyczka wynieść może nawet 150000 złotych, na dodatek, na cokolwiek klient sobie życzy. Okres kredytowania również może zostać wydłużony, co automatycznie zmniejsza wysokość miesięcznej raty. PKO Bank Polski zwraca uwagę również na konsolidację zadłużenia, czyli zamiast wielu mniejszych pożyczek, można je skumulować w jedną.

Kolejnym bankiem, jest mBank. W jego przypadku, oprocentowanie wynosi nawet 12,80%. Ciekawą opcją, jest w przypadku pożyczki oferowanej przez mBank, możliwość kontroli spłaty i wykorzystania kredytu poprzez Internet, czyli w praktyce 24h na dobę. Wysokość kredytu może wynosić od 500 złotych aż do 100 000 złotych.  Tak samo jak w przypadku Alior Banku, również w mBanku nie potrzeba jest ani poręczycieli, ani zabezpieczeń.

Można zatem zauważyć, że coraz więcej instytucji bankowych próbuje sprostać oczekiwaniom klientom, oferując coraz korzystniejsze kredyty i pożyczki gotówkowe.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Nieodłącznym elementem związanym z finansami jest oczywiście księgowość. Na pewno każdy z nas już kiedyś słyszał to pojęcie, ponieważ jest ono w dzisiejszym świecie dość bardzo rozpowszechnione, każda firma ma z księgowością coś wspólnego. Księgowość to dział zajmujący się finansami firm, nie mniej jednak takie placówki także są firmami. Księgowością zazwyczaj zajmuje się parę osób […]

Nasza praca przez całe życie nie idzie na marne, po wykonaniu wszystkich należących do nas obowiązków przychodzi czas na przejście na emeryturę i rentę, warto jest więc już od początku swojego okresu pracy myśleć o tym co będzie potem, o swoich finansach na starość. Już z założenia wiadomo, że emerytury są wyższe od rent z […]