Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom. prywatny ośrodek leczenia uzależnień ceny

Jak wybrać konto bankowe?

Wybór konta bankowego, gdy nie miało się do tej pory w ogóle styczności z tą materią, może przysporzyć odrobiny trudności. Warto wiedzieć, na jakie aspekty koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze konta. Banki, które funkcjonują na polskim rynku, szczycą się naprawdę bogatą ofertą różnego rodzaju kont i klient, który nie zna się na rzeczy, może mieć problem ze zdecydowaniem się, co powinien wybrać, oraz co jest dla niego najlepsze.

W chwili obecnej, najważniejszym kryterium jest kwestia opłat związanych z prowadzeniem konta. Wiele banków rezygnuje z takich opłat, co jest dobrym krokiem, gdyż klienci patrzą wtedy Ana ofertę zdecydowanie bardziej łaskawym okiem. Równie często banki decydują się na niepobieranie prowizji za przelewy internetowe nie tylko wewnątrzbankowe, ale również do innych banków. Sytuacja ta dotyczy również wypłat z z bankomatów, które bardzo często nie tylko na terytorium Polski, ale w całej Unii Europejskiej są bezpłatne. Jest to wielka ulga dla portfela, gdyż do tej pory prowizja, jaką musieli płacić turyści chcący wypłacić środki w zagranicznym bankomacie, bywała naprawdę wysoka.

W tematyce bankomatów, warto również zwrócić uwagę na ich ilość. Ponieważ jeśli bank jednak pobiera prowizję od wypłaty z bankomatu, a w mieście jest tylko jeden bankomat, może warto zdecydować się jednak na konto w innym, bardziej znanym banku?

Niesamowicie istotnym elementem w nowoczesnej rzeczywistości, jest bankowość elektroniczna, czyli powszechnie wszystkim znane zarządzanie kontem przez Internet. Dzięki niemu nie tylko mamy dostęp do konta 24h na dobę, ale również możemy sprawdzać stan naszych środków i w każdej chwili wykonywać przelewy.

Sumując wszystkie te czynniki i po obejrzeniu ofert banków w Internecie, klient może wybrać te najbardziej go interesujące i udać się osobiście do siedzib kilku banków. W ten sposób ma już konkretną wiedzę i wie, jakie na miejscu ma zadać pytania, na co zwrócić uwagę, czego unikać, oraz ostatecznie, jakie konto wybrać.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Kiedy potrzebujemy pilnie zastrzyku dodatkowej gotówki, dobrym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy. Kwota takiej pożyczki będzie mniejsza niż kredytu hipotecznego, pomoże jednak w kryzysowej sytuacji. Co należy wiedzieć by nie narazić się na dodatkowe koszta i wybrać najkorzystniejszy kredyt? Trzeba zasięgnąć profesjonalnej informacji na temat oprocentowania kredytu, które może być różne w zależności od oferty banku […]

Być może nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale większość banków, które nas otaczają, jest bankami prywatnymi, czyli założonymi przez normalnych przedsiębiorców. Pojęcie banków prywatnych oznacza tylko tyle, że nie są one państwowe, czyli mogą same tworzyć swoją ofertę, która ma przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Co za tym idzie wszystkie banki […]