Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom.

Kredyty na dom

Niestety nie każdego z nas stać na wybudowanie własnego domu, nie mniej jednak one cały czas powstają, czyli skądś ludzie muszą brać na nie pieniądze. Na pewno biorą je więc z banku, w końcu ciężko jest nam wyłożyć naraz kilkaset tysięcy złotych. Biorą więc kredyt na dom, zaciągany na dość długi czas, dzięki czemu kilkaset złotych miesięcznie nie stanowi tak wielkiego obciążenia jak kilkaset tysięcy naraz. Nie mniej jednak należy pamiętać, że takie kredyty są bardzo wysoko oprocentowane, przez co często zwracamy większość naszym pieniędzy danemu bankowi, nie mniej jednak musi on sobie trochę na te pieniądze zaczekać, bo takie kredyty bierze się co najmniej na dwadzieścia pięć lat, jest to więc dość długi czas. Kredyt na dom może okazać się dość dużym obciążeniem dla rodziny o małych dochodach, bo nawet to kilkaset złotych miesięcznie jest dla nich wielką stratą, dlatego lepiej jest wybudować dom powoli, niż brać kredyt na tak wielką kwotę, z której spłata później będziemy mieli dość spory problem. Nie mniej jednak z kredytów na dom korzysta dość sporo osób, jednak niewiele z nich zaciąga je w polskich bankach, a w tych szwajcarskich. Wynika to z faktu, że tamtejsza waluta jest po prostu o wiele bardziej stabilniejsza od złotówki, Szwajcarzy oferują nam także o wiele bardziej atrakcyjniejsze oprocentowanie, a  to przecież właśnie o nie nam się rozchodzi. Kredyt na dom jest na pewno dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają stały dopływ gotówki ze względu na rodzaj pracy, który wykonują.

Wtedy mogą oni spokojnie budować swój dom bez obawy, że nie będą mieli na następną ratę i zaczną się ich poważne kłopoty finansowe. Zaciągnięcie jednak takiego kredytu nie jest rzeczą łatwą i zazwyczaj bank wymaga poręczycieli, w końcu jest to bardzo dużo pieniędzy. Jeżeli takowego znajdziemy, to jak najbardziej w porządku, a jeżeli mamy także stałą pracę, to z całą pewnością taki kredyt *dostaniemy. Ważne jest jednak by z tymi pieniędzmi obchodzić się ostrożnie, nie wydawać ich na marne, bo jest to dość duża kwota, która  zapewne niejednemu z nas zawróciła by w głowie.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Jak widzimy po tytule naszego artykułu będzie tu mowa o refinansowaniu kredytów długoterminowych. Ogólnie rzecz biorąc refinansowanie sprowadza się do zaciągnięcia kredytu na spłatę już posiadanego kredytu. W tym wypadku należy jednak zauważyć, iż osoba starająca się o udzielenie kredytu na refinansowanie nie może mieć zaległości w przypadku kredytu, który chce refinansować. Dzięki refinansowaniu możemy […]

Banki są instytucjami, które dość bardzo ułatwiły nasze życie, pozwoliły nam na zarządzanie finansami w o wiele łatwiejszy sposób. To właśnie dzięki nim nie musimy nosić pieniędzy przy sobie, bo wystarczy nam do uiszczenia opłaty karta bankowa, z której korzystanie bardzo często jest bezpłatne. Na polskim rynku istnieje bardzo wiele banków, jednak rolę wiodącą ma […]