Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom.

Leasing- co to właściwie jest?!

Bardzo często słyszymy o leasingu ale wiele z nas zastanawia się co to właściwie jest leasing, najczęściej z tym pojęciem spotykamy się gdy mamy w rodzinie kogoś kto zajmuje się przewozami. Mogą to być zarówno przewozy towarów jak i przewozy ludzi. Właśnie dlatego nasi znajomi kierowcy najczęściej posiadają własną firmę. Ale jeżeli posiadają już własną firm to faktem jest to że firma ta musi odpowiednio prosperować. Jednak firma transportowa nie będzie nigdy dobrze prosperować jeżeli jej właściciel nie będzie miał zakupionego auta. Samochód w firmie transportowej to podstawa dlatego właśnie jego zakup jest taki ważny. Wiele właścicieli firm transportowych bierze samochody w leasing. Oto tutaj właśnie nasuwa się pytanie, co to znaczy wziąć samochód w leasing.

Leasing jest to swojego rodzaju pożyczka, właśnie w tym wypadku mamy do czynienia z leasingiem samochodu. Jeżeli właściciel firmy zamierza wziąć samochód w leasing musi wiedzieć kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze jeżeli leasing jest to pożyczka to owszem osoba która wzięła samochód w leasing ma jak najbardziej do niego prawo i może go użytkować jak swój własny. Ważnym aspektem jest jednak to iż osoba taka nie płaci za samochód jednorazowo tylko płaci swojemu pożyczkodawcy, miesięcznie jakąś kwotę taką na jaką się umówili. Ważne jest również to aby auto nie zostało zniszczone przez swojego nabywcę. Auta w leasing są najczęściej dawane osobom które mają swoją własną działalność gospodarczą, głównie dlatego ponieważ takie właśnie osoby mogą wystawić fakturę VAT a to jest konieczne, aby móc otrzymać taką „pożyczkę”. Aby otrzymać samochód w leasing musisz mieć również zdolność kredytową, ten aspekt jest również niezbędny. Oczywiście osoby które mają również określony wiek i większe dochody szybciej otrzymają samochód w leasing niż te które nie posiadają stałych dochodów i jeszcze nikt im nie może podżyrować kredytu. Taka osoba jest praktycznie bez szans jeżeli chodzi o uzyskanie kredytu. W leasing możemy wziąć tylko przedmioty warto o tym pamiętać, na przykład ziemia już się nie zalicza do nich.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Z całą pewnością nie każdego z nas stać na zakup większego sprzętu od razu, ciężko po prostu jest nam uzbierać kwotę kilku tysięcy, szczególnie gdy dany sprzęt możemy mieć już wcześniej – wystarczy wziąć go na raty. Na pewno jest to bardzo wygodne wyjście, szczególnie gdy taki kredyt zaciągamy w sklepie, w którym dokonaliśmy zakupy, […]

Gdy założyliśmy już odpowiednie dla nas konto bankowe i otrzymaliśmy kartę płatniczą, warto jest dowiedzieć się co nieco o jej zaletach. Służą one nie tylko do płacenia za zakupy czy też usługi, ale również do wypłacania pieniędzy z bankomatów. Bankomaty obecnie znajdują się dosłownie wszędzie, ale zawsze uważajmy z jakiego bankomatu wypłacamy pieniądze, najlepiej gdy […]