Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom.

Leasing pośredni i bezpośredni

Bardzo często mówimy o rodzajach leasingu. Leasing nie jest tylko jednym którego twardo się trzymamy. Wiele osób jednak nie dopuszcza do siebie myśli że rynek się rozwija i coraz nowocześniejsze systemy na niego wchodzą. Pierwszym z nich jest na pewno to że leasing dzielimy na pośredni i bezpośredni. Co to właściwie znaczy. Otóż można to wziąć na tak zwaną logikę z czym się wiąże leasing pośredni i bezpośredni. Osoba która zamierza wziąć jakiś przedmiot w leasing musi znać te dwa sformułowania i wiedzieć jak się zachować jeżeli osoba oferująca nam leasing zaoferuje nam leasing pośredni bądź bezpośredni. Więc leasing bezpośredni jak sama nazwa wskazuje, odbywa się bezpośrednio, czyli jak?! Umowa leasingowo jest zawierana bezpośrednio między osobą oferującą leasing i osobą chcącą otrzymać ten leasing. Tak właśnie wygląda leasing bezpośredni.

Więc teraz nie trudno się domyślić jak wygląda leasing pośredni, mianowicie leasing pośredni jest na zasadzie brania „ pożyczki” między osobą oferującą, osobą chcącą ją otrzymać a także pośrednika leasingowego, bardzo często może być to biuro leasingowe lub bank który oferuje właśnie takie usługi. Jeżeli chodzi o leasing pośredni może być on niekorzystny zarówno dla jednej strony jak i dla drugiej. Jak wiadomo raty leasingu trzeba płacić co miesiąc, nie należy się spóźniać z płatnościami ponieważ mogą być tego poważne konsekwencje, należy o Tm pamiętać. Osoba która bierze dany przedmiot w leasing powinna liczyć się z tym że może to być źle odebrane, jeżeli taka osoba nie ma stałych dochodów, takie zachowanie z całą pewnością będzie uznane za nieodpowiedzialne i wówczas taka osoba nie otrzyma leasingu. Reasumując trzeba zaznaczyć że leasing pośredni jest dużo bardziej niekorzystny dla osoby chcącej go otrzymać jak i osoby która go oferuje. Pierwszym i takim głównym powodem tego że jest on niekorzystny jest z całą pewnością to że miesięcznie trzeba spłacać stałą ratę kredyty i dodatkowo płacić odsetki. Często nie są to małe odsetki dlatego warto jest zdecydować się na leasing bezpośredni.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Z pewnością każdemu przydarzyła się sytuacja, gdzie w trybie pilnym były potrzebne pieniądze, na przykład nagły remont przez zalanie nas sąsiada, wyjątkowa oferta wymarzonego produktu w sklepie lub nieoczekiwana decyzja o puszczeniu dziecka na wakacje za granicę. Jeżeli stan konta nie pozwala na to, można uzyskać w na ten cel szybką pożyczkę. Obecnie na rynku […]

Gdy wpłacamy nasze pieniądze na konto bankowe, to nasz pieniądz namacalny, od razu staje się pieniądzem wirtualnym. To oznacza tylko tyle, że mamy go widocznego na poglądzie stanu naszego konta, a nie trzymamy go w ręku. Jednak dla samego banku oznacza to o wiele więcej. Za pomocą zaciągania pożyczek oraz zysku z lokat, mogą oni […]