Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom.

Młodzi i konta bankowe

Konta bankowe to już nie tylko domena dorosłych osób, które mają stałe zarobki. Od dłuższego już czasu banki oferują konta dla młodych. Ta grupa docelowa jest bardzo szeroka. Obejmuje zarówno młodzież dopiero co kończącą gimnazjum, czyli trzynastolatków, jak i zaczynających być zainteresowanymi swoimi finansami licealistów, ale również studentów, którzy zaczynają życie na własną rękę i chcą mieć dostosowane dla swoich potrzeb konto. Banki wychodzą młodym naprzeciw i przedstawiają im ofertę, która wydaje się naprawdę interesująca. Przykładem jest konto osobiste student w Banku Millenium. Charakteryzuje się ono szeregiem zalet, które mogą przyciągnąć liczącego każdy grosz żaka. Co jest najistotniejsze? Przede wszystkim darmowe prowadzenie konta przez cały rok, darmowa Kanta bankomatowa, przelewy wewnętrzne i zewnętrzne bez żadnych dodatkowych opłat, a także polecenia zapłaty również pozbawione dodatkowych opłat. Nie bez powodu konto to, jest bardzo popularne wśród studentów z całego kraju.

Jeśli chodzi o młodsze osoby, nastolatki bardzo cenią sobie konto zakładane w Banku Inteligo. Może jest założyć już osoba trzynastoletnia.  Jakie są podstawowe zalety tego konta? Przede wszystkim brak prowizji za wykonywanie doładowań do telefonów, ubezpieczenia, czy wpłaty i wypłaty na rachunek we wszystkich placówkach PKO Bank Polski w naszym kraju. Karta bankomatowa umożliwia zaś wykonywanie bezpłatnych wypłat z bankomatów tego banku na terenie całego kraju.

Jest również wiele innych banków, które oferują interesujące konta młodym. Do takich należy konto z lwem w ING Bank Śląski. Bezapelacyjnie, posiada ono najwięcej zalet, które mogą spodobać się młodszej generacji. Dosłownie zerowe opłaty za prowadzenie konta, bankowość elektroniczna brak opłat za wykonywanie przelewów, wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju i za granicą bez prowizji, a także całkowity brak opłat za korzystanie z karty płatniczej. Nie dziwne, ze młodzi decydują się na zakładanie własnych kont bankowych.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Być może nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale większość banków, które nas otaczają, jest bankami prywatnymi, czyli założonymi przez normalnych przedsiębiorców. Pojęcie banków prywatnych oznacza tylko tyle, że nie są one państwowe, czyli mogą same tworzyć swoją ofertę, która ma przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Co za tym idzie wszystkie banki […]

Na pewno żadnego posiadacza karty kredytowej nie trzeba przekonywać o jej zaletach, bo jest ich po prostu od ogromu. Jedną z jej najważniejszych cech jest możliwości dokonywania płatności dosłownie wszędzie i za wszystko. Karty płatnicze są w tym po prostu niezastąpione, nie musimy już nosić żadnej gotówki przy sobie, bo możemy zapłacić za wszystko tą […]