Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom. Nocleg w Kołobrzegu Apartamenty na wynajem przez cały rok

Oferty banków – kredyty i pożyczki

Instytucje bankowe starają się coraz bardziej, by oferowane przez nich kredyty i pożyczki gotówkowe, były jak najbardziej korzystne dla klientów. Dzięki tym zabiegom, klienci coraz częściej decydują się na wzięcie właśnie takiego kredytu. Co ich do tego skłania? Warto przyjrzeć się bliżej ofertom niektórych banków działających na polskim rynku i zastanowić się nad najlepszą dla nas ofertą.

Ciekawa jest propozycja Deutsche Bank, który oferuje pożyczkę bez konieczności udawania się do siedziby banku. Znaczy to, że można ubiegać się o nią i ją otrzymać przez Internet. Inne zalety tej pożyczki, to jej wysokość, która wynieść może nawet sto pięćdziesiąt tysięcy złotych, a także brak konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń. Warto również zwrócić uwagę na wręcz błyskawiczną decyzję o przyznaniu kredytu, która może nastąpić nawet w przeciągu 10 minut.

Millenium Bank oferuje oprocentowanie w wysokości od 7,90%. Zakłada możliwość rozkładania pożyczki na raty i to nawet na okres 72 miesięcy. Rata miesięczna jest wyjątkowo niska i oscyluje w granicach około 18 złotych. Bank oferuje również konsolidację dotychczasowych zobowiązań, czyli można złączyć wszystkie nasze kredyty w jeden i spłacać jedną, większą ratę.

Oferta Banku Pocztowego również należy do tych wartych uwagi. Kredyty w wysokości do 20 000 złotych nie wymagają udziału poręczyciela. Nie trzeba legitymować się wysokimi dochodami, wystarczą niewielkie, by móc ubiegać się o pożyczkę. Okres kredytowania wynieść może nawet od 6 do 12 miesięcy. Bank Pocztowy udziela pożyczek na dowolny cel, a ich wysokość może osiągnąć od 500 złotych do nawet 100 000 złotych.

Bank Citi Handlowy udziela pożyczek w wysokości od 1000 złotych do 120 000 złotych. Udzielane są one zwyczajowo na dowolny cel. Co więcej, istnieje możliwość ubezpieczenia bezpieczne raty. Tak jak w przypadku wielu poprzednich banków, również bank Citi Handlowy nie wymaga od swoich klientów obecności poręczycieli, czy innych zabezpieczeń.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Nasza praca przez całe życie nie idzie na marne, po wykonaniu wszystkich należących do nas obowiązków przychodzi czas na przejście na emeryturę i rentę, warto jest więc już od początku swojego okresu pracy myśleć o tym co będzie potem, o swoich finansach na starość. Już z założenia wiadomo, że emerytury są wyższe od rent z […]

Z całą pewnością nie każdego z nas stać na zakup większego sprzętu od razu, ciężko po prostu jest nam uzbierać kwotę kilku tysięcy, szczególnie gdy dany sprzęt możemy mieć już wcześniej – wystarczy wziąć go na raty. Na pewno jest to bardzo wygodne wyjście, szczególnie gdy taki kredyt zaciągamy w sklepie, w którym dokonaliśmy zakupy, […]