Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom.

Polskie używki coraz popularniejsze za granicą.

Polskie używki kompletnie nic nie robią sobie z szalejącego kryzysu w graniach Unii Europejskiej. Ich ekspansji na zachodnie rynki nie powstrzymała nawet najgorsza od lat kondycja finansowa czołowych krajów wspólnoty. W pierwszej połowie tego roku niemal o osiem i pół procenta zwiększyła się wartość eksportu piwa. Obecnie wynosi on czterdzieści trzy miliony euro. Podobnie ma się sprawa z towarem, który jest najbardziej kojarzony z Polską, czyli wódką. Jej wartość eksportu szacowana jest na blisko sześćdziesiąt pięć milionów euro. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Polski nasz przemysł spirytusowy prawdopodobnie utrzyma tendencje z poprzedniego roku. Wtedy to łączna wartość eksportowanych towarów spirytusowych w porównaniu do roku 2010 wzrosła o ponad sześć procent.

Co ciekawe polskie produkty cieszą się powodzeniem nie tylko w krajach Europy Zachodniej. Coraz szybciej zdobywają także rynki Europy Wschodniej. By stwierdzić ten fakt wystarczy spojrzeć na dane dotyczące sprzedaży Żubrówki Białej na terenie Ukrainy. Eksport do tego kraju ma w sobie spore perspektywy uważają przedstawiciele CEDC. W pierwszej połowie tego roku eksport tego przedsiębiorstwa wzrósł tam o ponad siedem procent i wynosi obecnie dwa miliony litrów. Największe polskie kampanie piwowarskie czują się na tyle pewnie, że zamierzają konkurować z koncernami pochodzącymi z krajów, które mają duże tradycje piwowarskie. Rzecznik prasowy Kompanii Piwowarskiej zdradził ostatnio, że planowana jest poważna ekspansja na rynki Republiki Czeskiej oraz Republiki Federalnej Niemiec. Głownie marki, które mają się stać poważnymi konkurentami na zachodzie są Redd`s, Tyskie oraz Lech. Kompania Piwowarska również ma się czym pochwalić. W pierwszej połowie trwającego roku finansowego jej łączna sprzedaż piwa poza granicami naszego kraju została zwiększona aż o dwadzieścia cztery procent. Polskie produkty i tak mimo dobrych wyników mają jeszcze spore rezerwy. Na razie nie są jeszcze należycie rozreklamowane za granicą w porównaniu do swoich największych konkurentów.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Samochód jest dla wielu osób bardzo ważnym elementem życia. Może być potrzebny, na co dzień do pracy jak i spędzania wolnego czasu. W dużej mierze samochód jest nam obecnie w wielu wypadkach do życia niezbędny. W bankach mamy do czynienia ze specjalnymi zobowiązaniami umożliwiającymi kupno wymarzonego samochodu. Mowa tu oczywiście o kredytach na zakup samochodów. […]

Z całą pewnością nie każdego z nas stać na zakup większego sprzętu od razu, ciężko po prostu jest nam uzbierać kwotę kilku tysięcy, szczególnie gdy dany sprzęt możemy mieć już wcześniej – wystarczy wziąć go na raty. Na pewno jest to bardzo wygodne wyjście, szczególnie gdy taki kredyt zaciągamy w sklepie, w którym dokonaliśmy zakupy, […]