Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom.

Pożyczka w instytucjach pozabankowych

Otrzymanie pożyczki w banku czasami wcale nie jest takie proste. Instytucje te wymagają bardzo często różnych zaświadczeń o zarobkach z ZUS, czy Urzędu Skarbowego, albo po prostu uznają, że nie mamy płynności finansowej. I pożyczka lub kredyt nie zostają nam przyznane. Nie zamyka nam to jednak drogi do uzyskania potrzebnych nam w danej chwili pieniędzy. Na polskim rynku działa bardzo wiele instytucji pozabankowych, które również udzielają pożyczek i kredytów na zasadach często dużo mniej skomplikowanych, niż same instytucje bankowe. Co więcej, o taką pozyczkę, bardzo często można ubiegać się nawet online. Jakie są podstawowe cechy tego typu pożyczek i kredytów oferowanych przez instytucje pozabankowe?

Przede wszystkim do minimum ograniczona jest kwestia formalności. Instytucje pozabankowe prawie zawsze wymagają od klienta tylko i wyłącznie dowodu osobistego. Nie ma potrzeby przedstawiać zaświadczeń o dochodach, czy innych dokumentów.  Jedynym istotnym dokumentem, jest własny dowód osobisty.

Drugim elementem, jest bardzo szybka decyzja. Podmioty wyspecjalizowane w tego typu pożyczkach i kredytach zazwyczaj cechują się bardzo szybką informacją o decyzji, co do udzielonej lub nie, pożyczki. Najczęściej następuje to nawet w przeciągu dziesięciu minut, a wpłata pieniędzy na konto, czy do ręki, następuje w ciągu 24 godzin.

Spłata rat dopasowywana jest indywidualnie do klienta. Znaczy to, że klient może sam zadecydować, jak chce ustalić wysokość rat, ile ma ich być, oraz, czy będą wzrastały, czy malały wraz ze zbliżającym się końcem okresu pożyczki.

Bardzo często instytucje pozabankowe nie pobierają żadnych dodatkowych opłat, ani tym bardziej prowizji, za udzielenie pożyczki. Wiąże się to z faktem, że jakoś muszą zachęcić klienta do wybrania właśnie ich instytucji. Najłatwiej jest właśnie poprzez zerowe dodatkowe opłaty.

Na koniec warto dodać, że wysokość pożyczki w tego rodzaju instytucjach, waha się zazwyczaj od 100 złotych do nawet 100 000 złotych, rozpiętość jest więc szeroka.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Wszystkie banki, których reklamy widzimy bardzo często w telewizji są bankami prywatnymi, założonymi więc przez takich samych obywateli jak my. To właśnie oni oferują nam niezwykle atrakcyjne kredyty, wysoko oprocentowane lokaty oraz opłaty za prowadzenie kont internetowych. To właśnie one konkurują ze sobą nawzajem i cały czas poprawiają swoją ofertę, by tylko przyciągnąć do siebie […]

Nasza praca przez całe życie nie idzie na marne, po wykonaniu wszystkich należących do nas obowiązków przychodzi czas na przejście na emeryturę i rentę, warto jest więc już od początku swojego okresu pracy myśleć o tym co będzie potem, o swoich finansach na starość. Już z założenia wiadomo, że emerytury są wyższe od rent z […]