Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom.

Szwajcaria już wie ile zarobi na ewentualnych Igrzyskach Olimpijskich.

Szwajcarzy znani są z bardzo dokładnych wyliczeń oraz pragmatycznego podejścia do wszelkiego rodzaju inwestycji w jakich zamierzają wziąć udział. Obliczyli oni na przykład ile uda im się zarobić na organizacji zimowych igrzyskach olimpijskich, które mają się odbywać za osiem lat. Ich zdaniem igrzyska są warte około trzech miliardów euro. Będzie to czysty zysk jaki zostałby ich w kieszeniach. Problem polega na razie jednak na tym, że Szwajcarzy nie mogą być pewni wygrania konkursu na organizatora. Konkurentem ma być w tym wypadku na przykład Polska, która zamierza zorganizować igrzyska wspólnie ze Słowacją. Szwajcarzy są jednak pewni siebie. Na pewno pomogła w tym oficjalne wparcie w tej sprawie rządu federalnego, który posunął się nawet do udzielenia odpowiednich gwarancji finansowych, które zawsze są potrzebne do startu w konkursie. Igrzyska mają się odbywać w St Moritz.

Do wystawienia kandydatury potrzebna jest jeszcze zgoda mieszkańców miasta oraz władz miasta. Referendum w tej sprawie planowane jest na marzec przyszłego roku. Poparcie mieszkańców może być największą przeszkodą. Obecnie zgodę na organizację wyraża jedynie pięćdziesiąt cztery procent uprawnionych do głosowania. Przez pół roku wszystko to może się jednak zmienić. Organizacja wielkich imprez sportowych nie musi być wcale dobrym interesem. Doskonale przekonała się o tym Wielka Brytania, która organizowała w tym roku letnie igrzyska olimpijskie. Obecnie jak wynika z danych statystycznych tamtejszy sektor budowlany znajduje się w wielkim kryzysie. Podobnie jest zresztą także w Polsce, gdzie wszyscy podwykonawcy oraz wykonawcy dróg i autostrad mają ogromne problemy z otrzymaniem wynagrodzenia za wykonaną pracę. Szwajcarski kurort nie zraża się jednak tymi przykładami. Inna sprawa, że Szwajcaria jest krajem nastawionym na sporty zimowe. Praktycznie rzecz biorąc wszystkie obiekty potrzebne do organizacji igrzysk są już gotowe. Podobnie jest w sprawie bazy hotelowej oraz infrastruktury, która znajduje się na światowym poziomie.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Gdy wpłacamy nasze pieniądze na konto bankowe, to nasz pieniądz namacalny, od razu staje się pieniądzem wirtualnym. To oznacza tylko tyle, że mamy go widocznego na poglądzie stanu naszego konta, a nie trzymamy go w ręku. Jednak dla samego banku oznacza to o wiele więcej. Za pomocą zaciągania pożyczek oraz zysku z lokat, mogą oni […]

Kredyt na zakup lub też budowę domu jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Wiele osób chcąc wejść w posiadanie własnego domu czy też mieszkania zdaje sobie sprawę z tego, iż nie stać ich na to by sfinansować takową budowę czy też takowy zakup z własnej kieszeni. Na szczęście zawsze można skorzystać z pomocy banków. Jednak, aby otrzymać […]