Archiwum
Wbrew pozorom zarządzanie finansami domowymi nie jest rzeczą łatwą i na pewno potwierdzi to każda głowa rodziny. Oczywiście jeżeli pieniędzy nam nie brakuje, to ta kwestia nie stanowi najmniejszego problemu, bo na wszystko nam starcza. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy i wszystkie nasze wydatki musimy dokładnie planować, bo inaczej nie starczyłoby nam do następnej wypłaty. Na pewno życie w takich warunkach jest dość ciężkie, nie mniej jednak wielu Polaków boryka się z takimi problemami, a wtedy i oni muszą stać się ekspertami w dziedzinie finansów. Po pierwsze powinniśmy jasno określić ile mamy pieniędzy. Należy od tej kwoty odliczyć wszystkie kredyty i inne wydatki, na które nie mamy żadnego wpływu, te pieniądze jakby nie należą do nas, musimy je oddać. Pozostała kwota to stan naszego konta, który wystarczyć musi nam na cały, długi miesiąc. Kolejnym krokiem jest opłacenie mieszkania oraz innych opłat, pozostała kwota pieniędzy musi wystarczyć nam na życie. Nie wystarczy kupować jednak tylko jedzenia, trzeba pamiętać, że od czasu do czasu będziemy potrzebować także produktów chemicznych jak na przykład proszek do prania czy też pasta do zębów, a takie wydatki bardzo uszczuplają nasze finanse. Musimy więc nauczyć się planować, bo bez tego nie będziemy w stanie odłożyć żadnych pieniędzy, a przecież moglibyśmy umieścić je na lokacie, dzięki czemu same by na nas zarabiały. Na pewno jest to dobre wyjście, musimy jednak umieć co nieco co miesiąc odłożyć, a dla rodzin wielodzietnych jest to bardzo wielka sztuka. Pamiętajmy także, że znaczny wpływ na nasz stan konta, mogą mieć także wszystkie święta, bo w końcu wiążą się one z koniecznością wydania dodatkowej ilości pieniędzy, wiele rodzin odkłada na nie przez długie miesiące. Finanse to temat dość skomplikowany, jednak żadna głowa rodziny nie jest zmuszona do zagłębiania się w bardziej złożone tematy – wymaga się od niej jedynie tego, aby nauczyła się dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi, bo na pewno wyjdzie na to korzyść nie tylko całej rodzinie, ale również ich finansom.

Warte uwagi pożyczki gotówkowe

W obecnych czasach, nie trzeba jeździć po całym mieście, odwiedzając bank po banku, w poszukiwaniu najkorzystniejszego dla naszej kieszeni kredytu gotówkowego. Gotowe odpowiedzi daje nam Internet. W jaki sposób? Wiele portali, które zajmują się kwestiami finansowo – pieniężnymi, publikuje wyniki porównań najbardziej znanych banków. Dzięki tym analizom, potencjalni klienci mogą uzyskać informację, w którym banku otrzymają najkorzystniejszy dla nich kredyt gotówkowy. Jedna z najnowszych analiz na podium zakwalifikowała trzy banki. Pierwszym z nich jest niezaprzeczalnie Deutsche Bank. Spośród innych banków oferujących dobre kredyty, wyróżnia go najniższe oprocentowanie, a także możliwość przyznania kredytu nawet w dziesięć minut. Co więcej, ułatwiona jest problematyka wymaganych dokumentów. Po prostu nie trzeba przedstawiać żadnych. Bank poza tym gwarantuje w umowie stałą ratę. Po jego piętach depcze jednak drugi w klasyfikacji, czyli getinbank.

Oferowany przez niego kredyt gotówkowy, również charakteryzuje się ograniczeniem do minimum kwestii zaświadczeń i dokumentów, niezbędnych do otrzymania kredytu. Pożyczka udzielana jest na dowolny cel, nawet bez okazywania zaświadczenia dotyczącego dochodów wnioskującego o kredyt. Korzystny jest również okres kredytowania, który zgodnie z zapewnieniami getinbanku wynosi aż sześćdziesiąt miesięcy. Ostatnie miejsce na podium, ale równie zasłużone, co poprzednicy, otrzymał ING Bank Śląski. Jego oferta kredytowa to pożyczka gotówkowa na dowolny cel. Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo niską ratą miesięczną, a także możliwością zaciągnięcia pożyczki w wysokości nawet 50000 złotych. Formalności również ograniczone są do niezbędnego minimum, okres spłaty rozłożony zostaje na 5 lat. Można łatwo zauważyć, że oferty wszystkich Deutsche Banku, getinbanku i ING Banku Śląskiego są rzeczywiście bardzo atrakcyjne i wielu klientów z pewnością zdecyduje się na wzięcie kredytu gotówkowego właśnie w jednym z nich.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Finanse od zawsze związane były z fakturami i rachunkami, nigdy jedno bez drugiego nie mogło istnieć. Oczywiście te dwa typu znacznie się od siebie różnią nie tylko wyglądem, ale i przeznaczeniem. Rachunki otrzymują wszyscy typowi klienci płacący gotówką lub też kartą kredytową. Zazwyczaj kupują oni towary na własne potrzeby, a więc nie w hurtowych ilościach. […]

Jedną z podstawowych kwestii związanych z staraniami o kredyt jest ocena zdolności kredytowej. To właśnie na podstawie takowej oceny zdolności kredytowej banki podejmują decyzję o tym czy mogą danej osobie lub też danemu podmiotowi gospodarczemu udzielić kredytu. W takim wypadku warto wiedzieć, co składa się na takową zdolność kredytową i co brane jest pod uwagę […]